Invelt Facebook Invelt Instagram Invelt Youtube
Česky English

Woodill Wildfire

Sdílet toto vozidlo:

Karta vozidla

CENA VOZU JE 60 000,- € .

15_woodill
15_woodill
15_woodill
15_woodill
15_woodill
15_woodill
Woodill Wildfire
Woodill Wildfire
15_woodill
Woodill Wildfire
Woodill Wildfire
15_woodill
15_woodill
Woodill Wildfire
Woodill Wildfire
Woodill Wildfire
Woodill Wildfire
Woodill Wildfire
15_woodill
15_woodill15_woodill15_woodill15_woodill15_woodill15_woodillWoodill WildfireWoodill Wildfire15_woodillWoodill WildfireWoodill Wildfire15_woodill15_woodillWoodill WildfireWoodill WildfireWoodill WildfireWoodill WildfireWoodill Wildfire15_woodill
EN
CZ

Příběh tohoto modelu

Poválečná Amerika, přestože se boje neodehrávaly na jejím území, vykazovala po roce 1945 nedostatečné kapacity pro výrobu nových civilních vozidel, zároveň zde existovala řada postarších vozů a chuť vytvářet nové. Díky postupnému rozšiřování použití skelných vláken tak šlo na základě dílů stávající produkce poměrně jednoduše vytvářet nové a líbivé tvary karoserií bez nutnosti drahých investic do raznic atp. Přestože Chevrolet Corvette je považován za průkopníka vozidel s laminátovou karoserií, pravdou je, že už Ford s tímto materiálem experimentoval před druhou světovou válkou a dal vzniknout několika prototypům. Velký hlad po „evropském sportovním voze za přijatelnou cenu“ způsobil boom ve světě výroby malosériových vozů s laminátovou karoserií a konvenční technikou. Jedním z prvních a nejvýznamnějších hráčů pak byla americká společnost Woodill.

 

Woody Woodill, americký podnikatel, syn majitele automobilového dealerství v Downey (LA), který v poměrně útlém věku vyplatil z podnikání svého otce a stal se tak nejmladším prodejcem značky Dodge v Californii, si přes zastoupení Dodge a třeba Willise chtěl pořídit sportovní Jaguar XK120. To mu nakonec vedoucí jeho servisu rozmluvil a Woodill se v roce 1952 rozhodl pro výrobu vlastního sportovního vozu. Díky zastoupení i blízkosti výroby vozů Willis nakonec byly zvoleny komponenty z těchto vozů. Přední náprava má původ ve Willis Jeepster, zadní z Willisu Aero. Jako pohonná jednotka byl rovněž zvolen motor tohoto výrobce. Dokonce ani karoserie vozidel první série nebyla originálním dílem, nicméně jak rám, tak lamináty pocházely z jiného laminátového vozu té doby – Glassparu G2. Tato karoserie byla pozměněna až pro druhou sérii Woodillu Wildfire, která na sebe nenechala dlouho čekat. Ta dostala novou zvýšenou kapotu s otvorem pro sání, jiné čelní okno, zadní světla z Willise Aero a nárazníky z modelu Jeepster.

Původní plán bylo postavit pouhé dva exempláře, jeden na prodej, druhý pro svou potěchu. Nakonec vzniklo sedm továrně postavených Wildfireů, přičemž v roce 1952 byl vůz dokonce prezentován samotnou automobilkou Willis jejím prodejcům na setkání v Toledu, kam byl letecky transportován a způsobil velký zájem dealerů o participaci na projektu. V časopise Time dokonce vyšel článek, že vůz bude skrze dealerskou síť Willisů nabízen. Z tohoto projektu ale nakonec sešlo, neboť automobilku Willis koupila jiná společnost, která již byla na podobném projektu zainteresována jinde. Přesto vzniklo 7 vozů údajně nabízených skrze dealerskou síť Willisu. Šest z nich bylo opatřeno komponenty Willisu, jeden Buicku.

 

Zájem ve společnosti o levné sporťáky však přetrvával, a tak Woody Woodill začal své vozy nabízet i ve formě stavebnice. Tím naprosto trefil hřebíček na hlavičku a díky deklaraci pouhých 14 hodin nutných ke stavbě auta a rozšíření „kompatibility“ kitu i na komponenty značky Ford existují záznamy o produkci až 300 kitů těchto vozů. Výroba kitů byla ukončena v roce 1956, kdy se Woodill přeorientoval na výrobu produktů mimo automotive.

EN
CZ

Příběh našeho auta

Náš vůz je jedním ze sedmi továrně postavených vozů druhé série. Je kompletní a v předrenovačním stavu. Do sbírky byl pořízen v únoru 2014.

 

Dokumenty k vozu:

Advertisement

Article

Article BigBlock (our car) 6 2014

Article Motortrend 1953 cover

Article Motortrend 2016 online

Article Retromobile (our car)

Article Special interest auto 4 1974

Bruno rigoli car for sale list

FR attestation vehicule de collection

FR import papers

Sale agreement

USA certificate of title Florida

Sdílet toto vozidlo:

Technická data

1955

R6

2641ccm

91hp/183Nm

735kg

Try it!

to be restored

7

manual 3

RWD

L: 4,12m

W: 1,65m

H: 1,32m

Downey

California

N/A

 

Sdílet toto vozidlo:

Emoce

Woodill Wildfire
Woodill Wildfire
Woodill Wildfire
Woodill Wildfire

Zajímá Vás toto auto? Pak nás kontaktujte:

Sdílet toto vozidlo
info-ZAVINOVADLO:inveltclassic.com

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies (více informací).

Tento souhlas po Vás vyžaduje Evropská unie.

Nesouhlasím Souhlasím