Invelt Facebook Invelt Instagram Invelt Youtube
Česky English

ChevroletChevelle SS 1970

Sdílet toto vozidlo:

Karta vozidla

TENTO VŮZ NENÍ NA PRODEJ .

Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SSChevrolet Chevelle SS
EN
CZ

Příběh tohoto modelu

Řada Malibu/Chevelle byla svého času snad nejúspěšnější řadou automobilky Chevrolet, neboť v sobě zahrnovala rodinu modelů rozdílných karosářských variant (Coupé, Sedan, Kombi, Cabrilet, El-Camino - pickup). Celkem v období 1963-1975 vznikly tři generace Chevellů. Pochopitelně nejpopulárnější z celé modelové řady, myšleno neprodejní optikou, bylo provedení kupé.

 

Námi nabízený vůz je druhé generace. Ta se vyráběla v letech 1968-1972. V modelovém roce 1970 pak přišla modernizace interiéru i exteriéru vozu. Model SS 396 postavený na verzi zvané Malibu Sport Coupé zahrnoval osmiválcová motor Big Block o objemu 6,5l s výkonem 350ps, který byl komerčně nazýván Turbo-Jet 396 V8. Speciálně pro tento model byl vyvinut i podvozek, odlišovala se kapota (komerčně zvaná Power Dome) a přední maska dostala černé lakování. Speciální byla i kola stejně jako pružný pás zadního nárazníku s logy SS. Označení SS bylo umístěno nakonec i na mřížce chladiče a dále na předních blatnících, kde bylo doplněno tříčíselným označením motorizace. Ty byly pro SS modelového roku dvě, respektive tři. Nejvýkonnější variantou byla 454, která měla dvě výkonové alternace – 360ps a 450ps. Druhou volbou byla 396 opět k dostání ve dvou výkonových variantách, 350ps a 375ps. Pro všechny výkonové varianty krom nejsilnější 454 bylo možné doobjednat systém COWL Induction, což bylo sání vyčnívající z kapoty a směřující směrem vzad. Tak bylo dosaženo sání studenějšího vzduchu v místě přetlaku před čelním oknem, což mělo za následek drobné zvýšení výkonu. Pro model SS (Super Sport) byly k dostání pouze motory typu Bigblock, což však bylo s příchodem nových emisních norem ve státě California v roce 1972 porušeno a pod názvem SS byly pro tamní subtrh dodávány vozy s motorem Smallblock.

 

K výběru byly tři druhy převodovek. Základní volbou byl 3-stupňový manuál, za příplatek byl k dostání 4-stupňový manuál a v nabídce nechyběl ani třístupňový automat Turbo-Hydramatic 400. Výhodou varianty 396 s 350ps byla možnost volby příplatkové klimatizace, silnější agregáty tuto možnost z technických důvodů nenabízely. Vozidlo má pochopitelně rámovou konstrukci s tuhou zadní nápravou. Ta byla pro verzi SS vyztužena a připevněna pomocí 12 šroubů k rámu, ostatní varianty měly 10 šroubů. Z technických vychytávek byl k dostání posilovač brz i řízení. Kola byla standardně osazována o rozměru 14x5 palců, pneumatiky měly diagonální konstrukci.

 

Častým nešvarem všech Chevellů dnešní doby pak je, že byly původně vyrobeny se slabším motorem, osazeny silnějším a nyní jsou prodávány jako oficiální silnější varianty. Tato auta jsou po objevení manipulace prakticky bezcenná, proto je lepší se poohlédnout po voze s jasně deklarovanou historií, nejlépe včetně výrobního štítku a listu.

 

Přestože objem a výkony motoru tvrdí opak, jízda s Chevellem SuperSport není o žádném super sportování. Je to spíše o nabažení smyslů. Nádherný zvuk, prostorná stylová kabina a pocit, že člověk tu hromadu krásného železa opravdu řídí…

 

To se musí zažít!

EN
CZ

Příběh našeho auta

Nalézt hezčí a více originální Chevelle Super Sport, který by měl veškerou dokumentaci (včetně původní výrobní) a zároveň splňující požadavek „matching numbers“ bude zřejmě nadlidský úkon. Vůz je absolutně bez koroze v naprosto originálním stavu a s velmi nízkým nájezdem. První majitel si vůz pořídil na protiúčet u prodejce Thorton Chevrolet v Litha Springs Georgia. 2. Února 1970 tam zanechal své původní Camaro a odjel s novým Chevellem SS, který dále vlastnil celých 10 let. Další majitel pak vůz odstavil ve stodole, kde stál minimálně dalších 11 let. Díky tomu se vše neskutečně dochovalo, včetně naprosto původního interiéru. Po vyproštění ze stodoly vůz v USA prodělal renovaci motoru (nyní až 400ps), repasi originální Turbo 400 převodovky, byl osazen jinými výfuky se zachováním původních koncovek.

 

Do České Republiky byl vůz přivezen v dubnu 2016 s doložitelnými necelými 80tis ujetými mílemi. V dílnách společnosti invelt pak prodelal další úpravy, které jej přivedly do stavu pro každodenní použití. Vůz briskně startuje i za chladného počasí, má nádherný zvuk a dává možnost zažít, jak chutnala stará dobrá amerika. Vůz je na veteránských značkách.

 

V našich dílnách bylo provedeno:

- Kompletní kontrola vozu

- Výměna náplní a kapalin

- Výměna tlumičů, čepů, silentbloků

- Výměna převodky řízení

- Výměna palivové pumpy

 

Vůz je v technicky a opticky naprosto bezchybném stavu.

 

 

VIN: 136370A112595

Nájezd: 80. XXXmls

 

Výbava vozidla:

AS1 – STD FRT HRN

A01 – ALL TNTD GLAS

A51 – STRATO BK ST

B22 – DR EMBLEM SS

B96 – R WHL OPG MLD

CO8 – VINYL TOP

C60 – AIR CONDITION

D55 – CONSOLE

F41 – SPC PERF SUSP

G94 – 331 RATIO AXLE

J50 – POWER BRAKES

JL2 – PWR DISC FRT

L34 – V8 396 CI 4 B

M40 – 3 SPD AUTO TR

N40 – PWR STRG

PL4 – F70X14WH LTR BLT

U27 – GLOVE COMP LP

U63 – P/B RADIO

U76 – W/S ANTENNA

 

 

Dokumenty k vozu:

Žádost o provedení testování historického vozidla

Kompletní celní dokumentace při dovozu do ČR

T1 Alternativnachweis

Certificate of title - state of Montana

Bidder/Buyer matching number agreement

Různé ručně popsané papíry - poznámky původních majitelů

Faktury k dílům (puvodní majitel)

Certificate of title - state of Michigan

Bill of sale, odometer statement, consigment instructions

Barevné fotky vozu v USA

Původní fotky z USA s komentářem

Odometer disclosure statement for non leased veh.

Původní kupní smlouva z roku 1995

Certificate of title - state of Ohio 1992

Certificate of title - state of Georgia 1980

Certificate of title - state of Georgia 1970

Chevrolet owner protection plan

CNA Insurance

Chevelle owners manual

Dodací list Chevrolet

Obálka výrobního listu

Výrobní list

Sdílet toto vozidlo:

Technická data

1970

V8

6999ccm

355hp/562Nm

1672kg

211km/h

Excellent

55309

automatic 3

RWD

L: 5,00m

W: 1,93m

H: 1,35m

Atlanta

GA, USA

74.000mls

 

Sdílet toto vozidlo:

Emoce

Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS
Chevrolet Chevelle SS

Zajímá Vás toto auto? Pak nás kontaktujte:

Sdílet toto vozidlo
info-ZAVINOVADLO:inveltclassic.com

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies (více informací).

Tento souhlas po Vás vyžaduje Evropská unie.

Nesouhlasím Souhlasím