Invelt Facebook Invelt Instagram Invelt Youtube
Česky English

JIŘÍ JÍROVEC

Sdílet toto vozidlo:

Emoce

Jiří Jírovec Invelt Classic
Jiří Jírovec Invelt Classic
Jiří Jírovec Invelt Classic
Jiří Jírovec Invelt Classic
EN
CZ

Příběh Jiřího Jírovce

Jiří Jirovec do světa rally proniknul v 70. letech minulého století v roli spolujezdce. Později se sám stal závodním jezdcem a za volantem rozličných vozů značky Škoda sbíral zkušenosti a zážitky v oblastních soutěžích. Ke své vášni - automobilové rally - se vrátil až v polovině 90. let, kdy zároveň brázdil rallycrossové tratě s Mitsubishi Lancer Evo III. Tento vůz byl zároveň prvním západním vozem, se kterým se postavil na start porevolučních rally. Po dvou vystoupeních na Pražském rallysprintu 1997 a 1998 se pro rok 1999 představil již na 4 podnicích. Kromě tradičního Pražského Rallysprintu odstartoval i na třech podnicích v blízkosti jeho domovské Plzně.

 

V roce 1999 rovněž představil světu svůj projekt vozu Škoda Octavia WRC, se kterým nejprve startoval v rallycrossových závodech, později jej přestavěl do rally specifikace a v roce 2001 s ním v rally také závodil. Po tomto roce přišla další odmlka a pana Jirovce jsme na závodních tratích mohli vidět až v roce 2009 s jeho velmi unikátním BMW 130i.

 

Rok 2010 znamenal přestup do týmového Nissanu GTR. V jeho kokpitu plzeňský jezdec vydržel do konce roku 2011, od 2012 se pak již pravidelně objevoval v závodech historických vozidel s BMW M3 E30. Týmové M3 E30 bylo prodáno na konci sezony 2016, pro rok následující pak Jiří Jirovec přestoupil do vozu Porsche 997 GT3 po Václavu Pechovi. V roce 2015 Jiří Jirovec poprvé usedl do týmové Toyoty Corolla WRC, kterou občasně sedlá do dnešní doby.

 

Spolujezdci:

Svatopluk Štorm

Václav Pokorný

Daniel Epp

Ladislav Brázdil

Václav Jarošík

František Šebesta

Jan Krečman

Frederic Emich

Veronika Jirovcová (dcera)

Petr Uhel

Jiří Horák

Harald Holzl

Kateřina Janovská

Sdílet toto vozidlo:

Úspěchy

1956

very good

Vicemistr HA v rally

2016

1

Sušice

Česko

Sdílet toto vozidlo:

Fotogalerie

Photo: ewrc.cz, Daniel Porazil
Photo: ewrc.cz, Shacki
Photo: ewrc.cz, Shacki
photo: ewrc.cz, Stanislav Hladík
photo: ewrc.cz, Jaromír Beneš
photo: ewrc.cz, Lída P.
Photo: Tomáš Kaňa
Photo: Tomáš Kaňa

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies (více informací).

Tento souhlas po Vás vyžaduje Evropská unie.

Nesouhlasím Souhlasím